Strona główna > Ciekawostki > Baśnie > Ciekawe książki

Ciekawe książki

Ciekawe książki

Chciałabym wrócić do staropolskich klimatów obyczajowych w książkach. Może macie coś ciekawego z tych obszarów w biblioteczce?

Niciuśś98

Posty: 4

 
Odwołania historyczne bardzo mnie interesują w książkach i zmuszają do myślenia o przeszłości. Czasami się zastanawiam, jak ludzie mogli przeżyć w tak trudnych czasach i jeszcze kogoś kochać?

Zdzichu

Posty: 6

 
Pewnie ciężko wydać coś z czasów szlacheckich, sagę rozłożoną na lata. Nie każde wydawnictwo się na coś takiego zgodzi.

sebastian99

Posty: 7

 
Monika Rzepiela bardzo dobrze łączy wątki historyczne z obyczajowymi i jak szukasz ciekawszej sagi to odsyłam cię do „Daru Rzepki”. Fakty historyczne zachowane, bardzo ciekawa historia i to nie jest taki schematyczny do bólu romans, w którym po kilku stronach przewidzisz zakończenie. Oj nie :) W książce fajnie się przedstawia przejście od starych do nowych Bogów. Nawet z tego powodu gorąco polecam.

namok

Posty: 12

 
Przyznam, że wydawnictwa się w ostatnich latach poprawiły. Dopuszczają do głosu nowych autorów, ciekawe wątki, często mocno niszowe. O to chodzi.

Joe

Posty: 10

 
Czytałam wywiad z Moniką Rzepielą i faktycznie prawdziwa pasjonatka, która się wybiła ze swoimi pomysłami na trudnym rynku wydawniczym.

Klakier

Posty: 6

 
Wykupuję sobie coraz częściej abonament na różne lektury. Mam czytnik i chyba najlepiej wychodzi, bo ciągle widzę nowości wydawnicze.

Yuri20

Posty: 10

 
Wraca moda na romanse. Kobiece lektury dominują w wielu biblioteczkach. Widzę ten trend już od kilku lat.

Justynka45

Posty: 9

 
Zauważyłam u siebie, że jak czytam w języku z zacięciem staropolskim to zaczynam podobnie mówić przez pewien czas po zakończeniu lektury ;) Ciekawe, czy ktoś z was tak miał.

GGregbard

Posty: 15

 
Ciągle czytam o miłości i to jest wątek nieśmiertelny, uniwersalny, niezależnie od umiejscowienia akcji.

pawel253

Posty: 7